Dilatasyon Nedir?
Dilatasyon Nedir?

Dilatasyon Nedir?

Vajinoplasti, transseksüel kişinin cinsel organını neo-vajina da dahil olmak üzere kadın cinsel organlarına dönüştüren bir Cinsiyet Değiştirme Ameliyatı prosedürüdür. Ameliyat sonrası vajinal dilatasyon, ilk cerrahi iyileşmenin ve transseksüel bir kişinin neo-vajinasının düzenli bakımının ayrılmaz bir parçasıdır. Tipik olarak, dilatasyon ameliyattan birkaç gün sonra başlar ve neredeyse her zaman yaşam için gereklidir. Uygun dilatasyon olmadan, vajinanın içindeki deri grefti büzülme eğilimindedir, bu da neo-vajinanın kısalmasına veya kapanmasına neden olur. Bu geri dönüşü olmayan bir sonuçtur — sadece devam ettirerek veya daha fazla dilatasyon yaparak orijinal vajinal derinliği geri kazanamaz. Dilatasyon hoş olmayabilir, ancak yeni vajinanızın derinlik kaybını önlemek için cerrahınızın dilatasyon protokolünü takip etmek çok önemlidir.

Dilatasyonun amacı neo-vajinanın derinliğini korumaktır. Dilatasyon vajinanın içinde deri grefti kasılması önler ve konforlu bir keskin cinsel karşılamak için de vajinal duvar esnekliğini artırır.

Dilatasyon, neo-vajinaya yağlanmış bir dilatörün sokulmasını ve belirli bir süre orada tutulmasını içerir. Dilatörün boyutu ve dilatasyon süresinin uzunluğu cerrahın protokolüne ve hastanın ihtiyaçlarına göre değişir. Cerrahınız ameliyat sonrası dilatasyonun doğru kullanımı ve sıklığı hakkında tavsiyelerde bulunacaktır ve her şeyden önce sizin durumunuza özgü olabileceğinden tavsiyelerini takip etmek önemlidir.

Başlangıçta, ameliyat sonrası 18-24 aya ulaştıktan sonra zaman ve sıklığın azalmasıyla dilatasyonun günde 2-2.5 saate kadar sürmesi beklenebilir. Evet, bu bir taahhüt!

Cinsel İlişki  Sayılır mı?

Cinsel ilişkinin bir dilatasyon seansı olarak sayılıp sayılamayacağı konusunda bazı tartışmalar var.

Bununla birlikte, dilatasyon yerine cinsel ilişki yeterli olmayabilir. Bu, cerrahınızla görüşmeniz gereken bir şey.

Dilatörler Nereden Satın Alınır?

Hastaneden ayrılmadan önce ihtiyacınız olan her şeyi cerrahınızdan almalısınız. İyileşmeniz sırasında ve sonrasında farklı uzunluk ve genişliklerde birkaç dilatör kullanacaksınız.

Bazı firmalar trans kadınlar için özel olarak üretilen dilatörleri içeren hastalar için bir Dilatör Kiti sunmaktadır. Her biri 40-55 dolar.

Malzemeler hakkında not: Bazıları dilatörlerin silikondan veya diğer yumuşak malzemelerden yapılmaması gerektiğine inanmaktadır.

Dilatörler, oluşan skar dokusunu germek için gerekli sertliği sağlayacak kadar sert olmalıdır.

ABD Platin silikonundan üretilen piyasadaki “en iyi kalite” vajinal dilatörler. $149.99.

Genişletilebilir Dilatörler

25 mm’lik toplam ulaşılabilir genişleme ile 15 mm’den 40 mm’ye kademeli genişleme. İsteğe bağlı titreşim, şarj çantası. $250

 

 

 

About admin

Check Also

Burun Ameliyatı

Burun Ameliyatı

Estetik burun ameliyatı olup tıbbi terimi için kozmetik ya da estetik burun ameliyatı. Rinoplasti Latince Rhino (burun anlamına gelir) …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbete başla!
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba,
Tayland'da cinsiyet uyum veya estetik ameliyatları üzerine hizmet veren bir hastaneyiz. Bu tür bir ameliyat düşünüyorsanız WhatsApp hattımız üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz.