Vajinoplasti için Epilasyon
Vajinoplasti için Epilasyon

Vajinoplasti için Epilasyon

Ameliyat öncesi epilasyon, çoğu Vajinoplasti prosedürü için tıbbi bir gereklilik olarak kabul edilir. Tedaviye başlamadan önce epilasyon hakkında öğrenilecek çok şey var ve ne kadar çok şey biliyorsanız, ameliyattan önce epilasyon hedefinize ulaşma olasılığınız o kadar artar. Bu hasta rehberi, Vajinoplasti ile ilgili olarak epilasyonun kritik yönlerini ele alır ve tedavinizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak ipuçları sunar.

Ameliyat öncesi epilasyon tipik olarak Penis İnversiyonu, Penisin Korunması ve Peritoneal Vajinoplasti prosedürleri için gereklidir, çünkü tüy taşıyan cilt vajinal boşluğu hizalamak için kullanılır ve ameliyat sonrası epilasyon için büyük ölçüde erişilemez olacaktır. Vajinoplasti prosedürlerinde tüy taşıyan cildin kullanılması vajina ve üretrada ameliyat sonrası saç büyümesine neden olabilir, bu da tahrişe, enfeksiyonlara ve kıl yumağı oluşumuna neden olabilir. Teknik olarak, ameliyat sonrası epilasyon mümkündür, tüyler cımbızla çıkarılabilir veya bir jinekolog tüyleri cerrahi koter ile yakabilir ancak bunu yapacak bir sağlayıcı bulmak zor olabilir ve deneyim hoş olmaktan daha azdır.

Vulvoplasti (Minimum Derinlik) prosedürü ile, tüy taşıyan cilt erişilebilir kalır, böylece ameliyattan sonra epilasyon yapılabilir, ancak yine de ameliyattan önce epilasyonun tamamlanması önerilir.

Vajinoplastiden önce epilasyon yapmak isteyenlerin üç tedavi seçeneği vardır: Elektroliz, Lazer Epilasyon veya her ikisinin bir kombinasyonu.

Elektroliz Nedir?

Elektroliz, elektrikli epilasyon işlemidir. 1800’lerin sonlarından beri kullanımda olan elektroliz, ABD Gıda ve İlaç İdaresi tarafından “kalıcı epilasyon” için onaylanmıştır.” Üç elektroloji yöntemi vardır: galvanik, termoliz ve karışım (galvanik ve termoliz birleştirildi.)

1875 Yılında kurulan galvanik yöntem, saç folikülüne doğru bir elektrik akımının uygulanmasının sonucu olan kimyasal ayrışma yoluyla tüyleri temizler. Vücut dokusundaki vücut tuzları ve nem, tuzlu su çözeltisi görevi görür ve elektrik akımının saç folikülüne yerleştirilen bir iğne yoluyla uygulanması, folikülü tahrip eden sodyum hidroksit (lye) üreten kimyasal bir reaksiyona neden olur. İki elektrot gereklidir: bir elektrot elektroloji iğnesidir ve diğeri genellikle hastanın elinde tutulan metal bir değnektir. İşlem yavaştır, folikülü öldürmek için yeterli miktarda lye üretmek için yaklaşık iki dakika gerekir. Galvanik elektrolizin daha yeni bir varyasyonu, 12-16 kılın aynı anda tedavi edilmesini sağlayan çoklu iğne yöntemidir. Galvanik yöntem, tedavi edilen foliküllerin yaklaşık% 80’ini öldürür.

Bir Saç Folikülünün anatomisiilk kez 1923 yılında uygulamaya konulan termoliz yöntemi, saç folikülünü ısı ile yok eder. Ayrıca kısa dalga yöntemi, yüksek frekans yöntemi veya diyatermi olarak da adlandırılır. Termoliz, günümüzde mevcut olan en yaygın uygulanan elektroliz yöntemidir. Yüksek frekanslı radyo enerjisi, folikülü tahrip eden ısıya neden olan bir elektroliz iğnesi vasıtasıyla saç folikülüne uygulanır. Bu işlem galvanikten daha hızlı çalışır. İnce, sığ köklü kıllar için çok uygundur ve daha büyük, daha yumuşak ve daha derin köklü kıllar üzerinde daha az etkilidir. Termoliz yöntemi, tedavi edilen foliküllerin yaklaşık% 5-15’ini öldürür.

Karışım yöntemi, galvanik ve termoliz tekniklerinin kombinasyonu ve eşzamanlı kullanımıdır ve her folikül için yaklaşık 10 saniyeye ihtiyaç duyan daha iyi termoliz hızı ile galvanik etkinliğe fayda sağlar. Karışım yöntemi, tedavi edilen foliküllerin yaklaşık% 70-80’ini öldürür.

Elektroliz ile “tüylerin % 90’a varan oranda azaldığı ve yeniden büyümenin% 15-50 arasında değiştiği bildirilmiştir.”2 Sonuçta, her yöntemin etkinliği büyük ölçüde elektrologun becerisine bağlıdır.

Elektrolizin bir yararı, lazer epilasyonundan farklı olarak etkinliğinin saç rengine bağlı olmamasıdır. Elektroloji seansları genellikle 1-2 saattir.

Lazer Epilasyon Sonrası?

Lazer Epilasyon (LHR), elektrolizin yaptığı gibi folikülün tamamını hedeflemeye karşı folikülün saç ampulüne zarar vererek kıl sayısını azaltır. LHR, 1960 yılında epilasyon için kullanılan ilk lazer ile daha yeni bir yeniliktir. LHR, ABD Gıda ve İlaç İdaresi tarafından “kalıcı saç dökülmesi” için onaylanmıştır.” LHR saç pigmentini hedeflediğinden, koyu saçları açık tenden çıkarmak için kullanıldığında en iyi sonuçları elde eder. Kırmızı, gri, beyaz ve sarı renkli saçların tedavisinde etkili değildir. LHR makineleri farklı lazer tipleri kullanır ve farklı lazer tipleri hakkında daha fazla bilgi edinmek ve hangi tiplerin yerel olarak mevcut olduğunu ve sizin için en iyi sonucu vereceğini öğrenmek istersiniz. Örneğin, daha koyu tenli olanlar, daha uzun dalga boylu lazerler kullanan makinelerle tedavi edilmelidir.

Lhr’nin elektroliz üzerindeki bir yararı, daha geniş bir alanın çok daha kısa sürede tedavi edilebilmesidir, bu da uzun vadede elektrolizden genellikle daha ucuz olduğu anlamına gelir. LHR seansları genellikle 15-30 dakikadır.

Birkaç çalışma, lhr’nin “istenmeyen tüylerin giderilmesi için en uzun tüysüz süreyi gösterdiği sonucuna varmıştır.4 ve 30 kontrollü çalışmanın gözden geçirilmesi, lhr’nin elektrolizden daha etkili olduğu sonucuna varmıştır.

Cinsiyet değiştirme ameliyatı için LHR ile ilgili bir 2016 çalışmasına göre:

Alexandrite-LHR, tedaviden 6 ay sonra elektrolizden (sırasıyla% 74’e karşılık% 35) daha yüksek klirens oranları sağlar, 60 kat daha hızlı ve daha az ağrılıdır ve daha az tedavi seansı gerektirir.
Elektroliz seans başına daha ucuz olabilir, ancak her bölgeyi tedavi etmek için birçok saat gerekebilir; Buna karşılık, LHR her seans sırasında epilasyon için tüm alanı daha hızlı işlem süreleri, düşük yan etki oluşumu ve daha az gerekli seanslarla tedavi edecektir.

Epilasyon Ne Kadar Sürer?

Vajinoplastiden önce epilasyonun tamamlanması için gereken süre, kullanılan cilt fleplerine, tüy yoğunluğuna ve tüy ve cilt rengine bağlı olarak değişkendir.

Kıllar döngüler halinde büyür ve bu döngüyü anlamak önemlidir, çünkü epilasyon sadece döngünün aktif büyüme aşamasında etkilidir. Epilasyona başladığınızda, saç köklerinin yaklaşık% 25’i aktif aşamada, diğerleri ise geçiş ve dinlenme evrelerinde olacaktır. Sadece aktif fazdaki kıllar elektroliz veya lhr’den etkilenecektir. Birçok cerrah, 6-12 aylık epilasyonun planlanmasını ve ardından yeniden büyümenin gerçekleşmeyeceğini doğrulamak için 3 aylık bir bekleme süresi önermektedir.

Cerrahınızdan tüysüz olması gereken bölgelerin yeri ve boyutları hakkında rehberlik aldığınızdan emin olun.

Ameliyattan önce aşağıdaki alanların tüysüz olmasını gerektirir:

Penisin tabanının etrafında bir inç, skrotal derideki tüm kıllar ve perine üzerinde 2.5 inç.

İlk konsültasyonunuzdan önce epilasyona başlamak ameliyat için daha kısa bekleme sürelerine neden olabilir. Örneğin, konsültasyonunuz sırasında 6-12 aylık epilasyon tamamlanmışsa ve ameliyatı öneren uygun mektuplara sahip olmanız şartıyla, konsültasyonunuzdan sonraki 3 ay içinde ameliyat planlanabilir.

Epilasyondan Kaynaklanan Ağrıyı Azaltmanın Yolları Var Mı?

Ne yazık ki, elektroliz ağrılı olabilir. Bu his batma veya yanma gibidir ve skrotum gibi hassas bölgelerde elektroliz yapıldığında yoğunlaşır. Herkesin farklı ağrı eşikleri olsa da, azaltmaya yardımcı bazı yollar bulunmaktadır.

About admin

Check Also

Burun Ameliyatı

Burun Ameliyatı

Estetik burun ameliyatı olup tıbbi terimi için kozmetik ya da estetik burun ameliyatı. Rinoplasti Latince Rhino (burun anlamına gelir) …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbete başla!
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba,
Tayland'da cinsiyet uyum veya estetik ameliyatları üzerine hizmet veren bir hastaneyiz. Bu tür bir ameliyat düşünüyorsanız WhatsApp hattımız üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz.