Estetik Cerrahi
Estetik Cerrahi

Tayland’da Estetik Cerrahi

Budizm kültürünün içinde varolan özgürlük, insana saygı ve sevgi beraberinde Taylanda bir çok imkanı kazandırmıştır. Tayland estetik operasyonların bu kadar popüler olmasında Tayland kültürünün bir parçası olan Kathoey-Ladyboyların büyük bir katkısı vardır. Çünkü bu kültürde, cinsel kimlikler yadırganmadan özgürce yaşanabilmektedir.

Doğal olarak da bu kimlikteki insanlar daha da kadınsı olabilmek ve güzelleşmek için cinsiyet değişimi de dahil vücudunun bir çok alanında estetik operasyonlar yaptırmaktadırlar. Bu nedenle Tayland da estetik sektörü ve tıp çok ileri düzeydedir. Hatta bazı doktorlar o kadar iyidir ki, 1 yıl önceden randevu almak gerekiyor. Çünkü dünyanın her yerinden bu iyi doktorlara talep var. Estetik operasyonlarda ve sağlık sektöründe dünyaca tanındığı için Avrupa’dan Avustralya’ya, Amerika’dan Kanada’ya… Aklınıza gelebilecek her ülkeden bu operasyonlar için Tayland’a gelenler olmaktadır. Son yıllarda Taylandı özellikle Türkiye’den Transseksüel kadın arkadaşlar cinsiyet değişimi ameliyatı için tercih etmektedirler. Çünkü Türkiye cinsiyet operasyonları ameliyatlarında çok başarılı bir ülke değildir ve başarısız ameliyatlar mutsuz insanları beraberinde getirdiği için bu konuda arayış gelişmiştir ve Tayland keşfedilmiştir. Gelen insanların Tayland’da cinsiyet geçiş ameliyatı olduktan sonra, mutlu olmaları ve yeni organlarını beğenmeleri nedeniyle Tayland’ı tercih etmektedirler. Çünkü hangi konu olursa olsun bir konuda başarının en iyi reklamı insandır ve bu sektörde Taylandın Türkiye’deki Trans Kadın ve Biyolojik Kadınların tercihindeki ön sıraya yerleşmesinde büyük rolü vardır. Genellikle cinsiyet değişikliği ameliyatlarında Kolon Vajinoplasti ve Penis Derisinden yapılan ameliyatlar tercih edilmektedir. Tayland sadece cinsiyet değişikliği operasyonlarında değil yüz kadınsılaştırma, bedeni kadınsılaştırma ameliyatlarında da çok başarılı doktorlara sahiptir.

About admin

Check Also

Burun Ameliyatı

Burun Ameliyatı

Estetik burun ameliyatı olup tıbbi terimi için kozmetik ya da estetik burun ameliyatı. Rinoplasti Latince Rhino (burun anlamına gelir) …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbete başla!
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba,
Tayland'da cinsiyet uyum veya estetik ameliyatları üzerine hizmet veren bir hastaneyiz. Bu tür bir ameliyat düşünüyorsanız WhatsApp hattımız üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz.