Diş Hijyeni
Diş Hijyeni

Diş Hijyeni

Uygun diş hijyeni, diş fırçalama, diş ipi kullanma ve diş hekiminiz ve hijyenistinizle düzenli olarak planlanmış randevuları tutma gibi önleyici diş sağlığı uygulamalarının disiplinli kullanımı ile sağlanır.

Diş hekiminiz veya ağız hijyenistiniz dişlerinizi temizlediğinde tüm vücudunuza mükemmel bir hizmet sunarlar. Ağzınızdaki bakterilerden kurtulmak, diş çürümelerini ve diğer birçok sağlıkla ilgili sorunları önlemenin harika bir yoludur. Diş çürüğü sayfasında tartıştığımız gibi, bakteriler temel olarak ağzımızı tuvalet olarak kullanan canlı organizmalardır. Bu bakteriler zamanla birikir ve sadece diş sağlığı uzmanınız onları dişlerinizden tamamen kazıyabilir.

Dişlerinizi fırçalamaya gittiğinizde, kayıtlı bir diş hijyenistiyle görüştüğünüzden emin olun. Çoğu diş hekimi periodontal hastalığın tespiti ve tedavisi konusunda kapsamlı bir eğitim almazken, Kayıtlı bir Diş Hijyenisti okullarının çoğunu bu hastalığı inceleyerek ve tedavi ederek geçirir.

İyi diş hijyeni evde başlar. Siz ve ailenizin günde üç kez fırçaladığınızdan ve günde bir kez diş ipi kullandığınızdan emin olun. Ayrıca, şeker içeren yiyeceklerden kaçınmaya çalışın veya en azından bu yiyeceklerden herhangi birini yedikten sonra fırçaladığınızdan emin olun.

Trans Kadın

About admin

Check Also

Diş İmplantları

Diş İmplantları

Diş implantları düşünüyorsanız, aşağıdakileri göz önünde bulundurun. Eksik dişlerin yerine diş implantları kullanılabilir. Şimdi son …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbete başla!
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba,
Tayland'da cinsiyet uyum veya estetik ameliyatları üzerine hizmet veren bir hastaneyiz. Bu tür bir ameliyat düşünüyorsanız WhatsApp hattımız üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz.