Kalıcı Eyeliner
Kalıcı Eyeliner

Kalıcı Eyeliner

Kalıcı kozmetik olarak da bilinen mikropigmentasyon, göz kalemi, kaş ve dudak rengi gibi çeşitli prosedürleri içerir. Bu prosedürler, özelliğe daha fazla tanım ve doğal görünümlü renkler vermek için tasarlanmıştır.

En yaygın mikropigmentasyon prosedürü kalıcı eyelinerlerdir. Gözleri tamamen yeniden şekillendirirken günlük eyeliner uygulamasını ortadan kaldırarak kolaylık sağlar.

Olarak Da Bilinir: Kalıcı Makyaj, Mikropigmentasyon

Kalıcı Eyelinerlerin Faydaları

Kalıcı Eyelinerler kozmetik alerjisi olan kişilere fayda sağlayacaktır. Günlük eyeliner rejimini ortadan kaldırarak alerjisi olan veya olmayan kişilere kolaylık sağlar.

Kalıcı Eyelinerler gözlerin görünümünü yeniden şekillendirebilir. Diğer yüz özelliklerine orantısız gözleri olan insanlara fayda sağlayabilir.

Kalıcı Eyelinerler aktif bir yaşam tarzı olan insanlara fayda sağlayacaktır. Kalıcı eyelinerler su geçirmez ve ter geçirmez olduğundan, bu kozmetik sınırlamalara uygun bir cevap olacaktır.

Kalıcı Eyelinerler, uzun süreli sonuçlar veren tek seferlik bir prosedürdür. Göz kalemi alımlarından tasarruf sağlayabilir.

Kalıcı Eyeliner Prosedürü

Kalıcı eyelinerler mikropigmentasyon prosedürü ile yapılır. Bu prosedür, kalıcı renk ilavesi sağlamak için cildin altına gömülmüş organik bir pigmentle başlar.

Kalıcı eyeliner prosedürü, cilde ince bir iğne ile dakikada birkaç kez nüfuz eden ve daha sonra organik pigmenti hedef yere iten elde tutulan bir cihaz kullanır.

Renk, kalıcı yüz kozmetikleri için özel olarak tasarlanmış bir cihaz kullanılarak uygulanır. Genellikle kirpiklerin arasına yerleştirilir ve gözlerin etrafında daha koyu bir halo oluşturur.

Ağrı hissini azaltmak için kalıcı eyelinerler topikal anesteziklerle yapılır. Tüm prosedür bir ila iki saat sürecektir.

Kalıcı Bir Eyeliner Prosedüründen Sonra İyileşme

Dövme ile benzerliği nedeniyle, kalıcı bir eyeliner prosedürü hedef bölgeye görünür şişlik verecektir.

İşlemden hemen sonra, kalıcı göz kalemi beklenenden çok daha kalın görünecektir. Bu koyu renk işlemden birkaç gün sonra kaybolacaktır. Bu kalıcı kozmetik mikropigmentasyonun normal bir oluşumudur.

Bakım sonrası prosedürler soğuk kompres ve bölgenin merhem tedavisini içerir. Kalıcı eyeliner tedavilerinden sonraki ilk birkaç hafta boyunca güneş ışığından kaçınmanız da önerilir.

Hastalar tedaviden sonra aynı gün çalışabilmelerine rağmen, pigment renginin tam normalleşmesi işlemden üç ila dört hafta sonra gerçekleşecektir.

Sonuç

Genel olarak, kalıcı eyeliner tedavilerinin sonuçları kalıcıdır. Bununla birlikte, diğer hastalar yarı kalıcı sonuçlar verir. Bu olduğunda, istenen sonuçları elde etmek için rötuşlar gereklidir.

Sonuçların süresi sigara, aşırı kuru cilt ve ultraviyole, bronzlaşma kabini ve doğrudan güneş ışığına maruz kalma gibi faktörlere bağlı olabilir.

Kalıcı göz kalemi olan kişiler, özellikle tedavi edilen bölgede glikolik asit, alfa-hidroksi asit ve retin-a içeren kozmetik ve ürünlerin kullanılmasından kaçınmalıdır.

Cerrahi tesis ve Maliyet

Kalıcı eyeliner ve diğer kozmetikler bir kozmetoloji ofisi ortamında, güzellik spa merkezlerinde veya dövme salonlarında gerçekleştirilir.

Kalıcı eyeliner tedavisinin maliyeti, coğrafi konuma, cilt bakım uzmanının uzmanlığına ve diğer çeşitli maliyetlere bağlı olarak 200 ila 1000 dolar arasında değişebilir.

Kozmetik cerrahi herhangi bir sağlık sigortası kapsamında değildir. Bununla birlikte, göz kapağı kaldırma gibi diğer plastik cerrahi prosedürlerle birleştirilirse, çoklu finansman seçeneği düşünülebilir.

Yan Etkiler, Riskler, Komplikasyonlar ve Çelişkiler

Kalıcı eyeliner tedavilerinin yan etkileri şişlik, hassasiyet ve kaşıntıdır. Kaşıntıyı ve hassasiyeti azaltmak için, oturuşta on dakikalık bir süre içinde buz paketleri kullanılabilir. Gözlerin şişmesini azaltmak için başınızı kaldırarak uyuyun.

Enfeksiyon gibi komplikasyonlar makyaj kremleri, merhemler ve güneşe, havuzlara veya spa küvetlerine maruz kalma nedeniyle ortaya çıkabilir. Kalıcı eyeliner tedavisinden sonra dört gün boyunca makyaj yapmaktan kaçının.

Trans Kadın

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbete başla!
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba,
Tayland'da cinsiyet uyum veya estetik ameliyatları üzerine hizmet veren bir hastaneyiz. Bu tür bir ameliyat düşünüyorsanız WhatsApp hattımız üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz.