Tayland'da LGBTİ+ Birey Olmak
Tayland'da LGBTİ+ Birey Olmak

Tayland’da Lezbiyen, Gay Travesti ve Transeksüel Olmak

Taylanda adım attığınızda ilk farkedeceğiniz şeylerden birisi gey, lezbiyen travesti ve transseksüellerin çok özgürce yaşamlarını sürdürmeleri. Mesela büyük bir süpermarkete girdiğinizde içerde rujunu sürmüş takma kirpik takmış bir geyi kasiyer olarak çalışırken görebilirsiniz ve bu durum turistler dışında kimsenin ilgisini çekmez çünkü Tayland kültürüne göre bu gayet sıradan bir durumdur. Tayland havayollarında çalışan Transseksüel Kadın hostesler bulunmaktadır. Aklınıza gelebilecek her meslek dalında çalışabilmektedirler. Hatta askere dahi gidebilmektedirler.

Tayland’da aileler ailedeki bir erkek çocuğu, çocukluktan itibaren Ladyboy olarak (Transeksüel veya Travesti) olarak yetiştirmektedir. Taylandda cinsel kimliği ve cinsel yönelimi farklı olan kişilerin tek seçimi seks işçiliği değildir fakat bunu yapanlarda vardır. Eğlence sektöründe Tayland’da bir kadın, bir erkek gibi gay, ladyboy, tomboy (trans erkek)’larda çalışmaktadır. Özel kulüpleri vardır. Hepimizin arzuladığı zannedersem dünya üzerinde hiç kimsenin yadırganmadan yaşayabileceği bir yaşam…

İşte bu noktada Avrupada bile olmayan cinsel özgürlüklerin burada olduğunu göreceksiniz. Burada gay olmanız, travesti,transseksüel kadın veya erkek olmanız veya lezbiyen olmanız hiçbir şekilde sorun değil. Bu nedenle yıllık tatil seçeneklerinde tercih edilebilecek bir ülkedir. Dünyanın hiçbir yerinde bu rahatlığınızın olabileceğini düşünmüyoruz.

About admin

Check Also

Trans Kadınlar için Cilt Bakımı Önerileri

Trans Kadınlar için Cilt Bakımı Önerileri

Geçenlerde 74 yaşında ve 50 yaşında görünen güzel bir kadınla konuştum. ”Doğal, pahalı” cilt bakım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbete başla!
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba,
Tayland'da cinsiyet uyum veya estetik ameliyatları üzerine hizmet veren bir hastaneyiz. Bu tür bir ameliyat düşünüyorsanız WhatsApp hattımız üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz.