Cinsiyet Değiştirme Ameliyatı Sonrası Orgazm!
Cinsiyet Değiştirme Ameliyatı Sonrası Orgazm!

Trans Kadınlar Cinsiyet Değiştirme Ameliyatı Sonrası Orgazm Olabilir mi?

Evet, bu mümkün. Cinsiyet geçiş ameliyatı (bazen cinsiyet onaylama ameliyatı veya cinsiyet değiştirme ameliyatı olarak adlandırılır), cinsiyet disforisi olan bireylerin doğum cinsiyetlerinden istedikleri cinsiyete geçişlerinin bir yoludur (ancak tek yolu değildir).

Erkek-kadın cerrahisi, kadın genital organlarının oluşturulmasını içerir. Penis ve testisler çıkarılır ve penis derisinden (vajinoplasti) bir vajina oluşturulur. Labia skrotal deriden yapılabilir.

Cerrahlar ayrıca, genellikle penisin ucunda bulunan yüksek hassasiyetli glanslardan bir klitoris (klitoroplasti) oluştururlar. Klitoris çoğu kadın için önemli bir cinsel zevk merkezidir ve birçok kadın klitoral stimülasyon olmadan orgazma ulaşamaz.

Cinsiyet değiştirme ameliyatının amaçlarından biri, yakınlıktan zevk alma ve orgazma ulaşma yeteneğidir. Araştırmalar, birçok trans kadının yeni cinsel organlarından memnun olduğunu göstermektedir.

2017 Yılında Cinsel Tıp Dergisi, klitoroplasti ve vajinoplasti sonrası transseksüel kadınların cinsel duyumlarını araştıran iki çalışma yayınladı.

İlk çalışmada, 22 katılımcının tümü yeni klitorisine bir filament uygulandığında hisleri hissedebildiler. Ek olarak, trans kadınlardan 19’u orgazm olduğunu bildirdi.

25 Trans kadını içeren ikinci çalışmada, klitoris, labia, vajinal açıklık ve anüs üzerinde duyumlar test edildi. Araştırmacılar tüm katılımcılar için “iyi genital duyarlılık” bildirdiler. Yüzde sekseni, işlemlerinden bu yana en az bir kez orgazma ulaşmıştı.

Her iki çalışmada da, çoğu trans kadın, cerrahi sonuçlarından memnun olduklarını söyledi.

Trans Kadınların ameliyattan sonra orgazm olmaya başlaması zaman alabilir. Vücudun iyileşmesi gerekiyor. Nasıl uyarılmayı sevdiğini ve hangi alanların ona en çok zevk verdiğini keşfetmesi gerekiyor. Zamanla, bu ihtiyaçları eşine iletebilir. Ya da, o ve partneri bu keşifleri birlikte yapabilir.

Cinsiyet değiştirme ameliyatından sonra cinsiyet konusunda rehberliğe ihtiyaç duyduklarını düşünen trans kadınlar, nitelikli bir profesyonelle cinsel terapist aramaktan çekinmemelidir.

About admin

Check Also

Transeksüel Olmak Nedir?

Transseksüel Olmak Nedir?

Transseksüeller doğumda atandıkları cinsiyetten farklı bir cinsiyet kimliğine sahipken, cisgender insanlar doğumda atandıkları cinsiyetle aynı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbete başla!
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba,
Tayland'da cinsiyet uyum veya estetik ameliyatları üzerine hizmet veren bir hastaneyiz. Bu tür bir ameliyat düşünüyorsanız WhatsApp hattımız üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz.