Tayland'da Hoşgörü
Tayland'da Hoşgörü

Tayland’da Hoşgörü

Tayland’da sokaklarda gezerken fark edeceğiniz en önemli şeylerden biri, inanılmaz hoşgörüleri olacaktır. Mesela burada yaygın olan 100 metrede bir bulunan 7 eleven marketlerin önünde sokak köpeklerinin market kapılarının önünde çok rahatça yatabildiğini ve kimsenin dokunmadığını hatta bunaldıkları zaman içeri girip serinledikleri inanılmaz bir insanlık dersi olacaktır.

Türkiye’de olsa bu köpeğe tekmeyle vururlar, taş atarlar veya başka bir şekilde şiddet uygularlar. O köpeğin orada yatabilmesi mümkün değildir… Tabii hemen hemen her ailede Tayland’a özgü pomeranian boo ve shih tzu cinsi köpekler beslenmektedir ve bir çok hayvan cinsini evlerde beslemektedirler. Üstelik genelde tek odalı evlerde yaşadıkları halde, kalabalık aileler olmalarına rağmen. Bir de yine sokakta gezerken mağazaların önlerinde başka bir kişinin yemek sattığını, ya da başka bir şeyler sattığını göreceksiniz ve o mağazanın kapısı hariç tüm önünü kapladığı halde herhangi bir tepki gösterilmediğini göreceksiniz.

Bu da zannedersem ülkemizde dahil bir çok ülkeye insanlık dersi olmalı. Çünkü bu kültürün insanları gerçek anlamda hoşgörüye sahiptir. Mesela tavuk, pilav ve çorba satan bir kişi misal su ve kola satmaz çünkü onu da bir başkası satsın o kazansın ister. Bunu bütün dükkanlar için hemen hemen görebilirsiniz. Tayland’a geldiğiniz zaman, işte o zaman hoşgörüyü anlayacaksınız ve keşfedeceksiniz. İşte düşlenen yaşam Tayland’da.

About admin

Check Also

Cinsiyet Değiştirme Ameliyatı Sonrası Orgazm!

Trans Kadınlar Cinsiyet Değiştirme Ameliyatı Sonrası Orgazm Olabilir mi?

Evet, bu mümkün. Cinsiyet geçiş ameliyatı (bazen cinsiyet onaylama ameliyatı veya cinsiyet değiştirme ameliyatı olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbete başla!
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba,
Tayland'da cinsiyet uyum veya estetik ameliyatları üzerine hizmet veren bir hastaneyiz. Bu tür bir ameliyat düşünüyorsanız WhatsApp hattımız üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz.