Tayland'da Yaşam
Tayland'da Yaşam

Tayland’da Yaşamak İsteyenler

Dünyanın heryerinden 50 yaş üzeri emeklilere, emeklilik vizesi veren bir ülkedir Tayland. Çok zor olmayan, şirketimiz aracılığıyla 1 yıllık emeklilik vizesi alabilirsiniz ve bu sizin burada oturma hakkınızdır. Bunu her yıl şirketimiz aracılığıyla yenileyebilirsiniz. Burada Dil Eğitimi alarak emeklilik hakkı olmayan kişilerde yıllık vize sahibi olabilirler. Bu konuda da şirketimiz danışmanlık hizmeti vermektedir. Öğrenci vizesi aldığınız zaman 1 yıl boyunca Tayland’da oturum hakkına sahipsinizdir . Gelecek yıl bunu uzatabilirsiniz.

Turist vizesi ile Tayland’da 3,6 ve 8 ay kalabilirsiniz. 3 ay kalmak için single vize, 6 ay kalmak için iki girişli multiple vize, 8 ay kalmak için ise 3 girişli multiple vize almak gerekir. Fakat 6 ve 8 ay seçenekli vizelerde yan ülkeye giriş çıkış yapmak gerekmektedir ( 2-3 ayda bir) . Şimdi bir de yeni uygulamaya koyulan 6 aylık multiple vize vardır bu daha çok Tayland’da iş yapanlara yönelik düşünülmüştür, her seferinde en fazla 2 ay kalma hakkı verir. Vize 6 aylıktır, ama 2 ay sonra Tayland’dan çıkıp tekrar ülkeye giriş yapmanız gerekir.

Gayrimenkul Alma-Kiralama Tayland’da heryerde ev kiralayabilirsiniz, çok sayıda lüks yapılmış Condominium diye tabir edilen Rezidanslar bulunmaktadır, aynı zamanda müstakil ev ve villalar kiralayabilirsiniz eşyalı veya boş şekilde. Kiralama fiyatları da tutacağınız bölgeye göre farklılık göstermektedir. Uluslararası anlaşmalar çerçevesinde Tayland’da gayrimenkul alabilirsiniz ve kiralayabilirsiniz, zaten inşaat şirketleri bu konuda ayrıma gitmiştir, kendi vatandaşına ve yabancı vatandaşa diye…

Gayrimenkul almak ve kiralamak istediğinizde şirketimiz size danışmanlık yapabilir. Tayland’da İş Kurmak-Çalışmak Tayland’da İş Kurmak ilk başta şartları nedeniyle zor gibi gözüksede aslında düşünüldüğü kadar zor değildir. Tayland’da iş kurarken şirketinizin türüne göre Thaili ortak gerekmektedir. Bir yabancıya karşı 4 thaili çalıştırmak gerekir. Bu durum birazda şirket sermayesiyle alakalıdır. Yani kurulacak şirket türüne göre, yasal durum değişir. Genelde Tayland’da yoğunlukla Türklerin gıda sektöründe iş yeri açtığını görmekteyiz. Dönerci,Lokantacı,Dondurmacı…. gibi az da olsa çeşitli meslek dallarında kuaför, masaj salonu, ithalat-ihtacat, turizm… gibi sektörlerde de faaliyet göstermektedirler.

Genelde %51 hisse Thaili ortağınızın üzerine olmalıdır ya da çoklu ortakla en büyük hissedar siz olabilirsiniz. Bu durum kağıt üzerindeki anlaşmalarla yapılabilmektedir. Tayland’da iş kuracak kişilerede şirketimiz danışmanlık vermektedir.

About admin

Check Also

Trans Kadınlar için Cilt Bakımı Önerileri

Trans Kadınlar için Cilt Bakımı Önerileri

Geçenlerde 74 yaşında ve 50 yaşında görünen güzel bir kadınla konuştum. ”Doğal, pahalı” cilt bakım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbete başla!
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba,
Tayland'da cinsiyet uyum veya estetik ameliyatları üzerine hizmet veren bir hastaneyiz. Bu tür bir ameliyat düşünüyorsanız WhatsApp hattımız üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz.