Kozmetik ve Kontakt Lens Bakımı
Kozmetik ve Kontakt Lens Bakımı

Kozmetik ve Kontakt Lens Bakımı

Birçok insan için kontakt lens takmak yıllardır bir yaşam biçimi olmuştur. Ancak kozmetik kullanmaya alışkın olmayanlar için, fondötenin, özellikle göz makyajının yanlış uygulanması, küçük tahrişlerden daha ciddi sonuçlara kadar değişen sağlık sorunlarına neden olabilir. Ayrıca, kontakt lensin kendisi, bazı güzellik ile ilgili ürünlerin yanlış kullanımı nedeniyle kalıcı olarak zarar görebilir. Ancak uygun bakım ile kontakt lensler, göz makyajının yaptığı gibi görünümünüzü geliştirme potansiyeline sahiptir.

Bununla birlikte, kozmetik ve kontakt lensler birbirleriyle temas halinde olduklarında birlikte iyi geçinemezler. Göz makyajı, kontakt lens setini kirletebilir ve bozabilir, tahrişe, yanmaya, kuruluğa ve lenslerin renginin değişmesine neden olabilir. Aşağıdaki ipuçları bu sorunlardan kaçınmanıza yardımcı olacaktır.

Herhangi bir kozmetik uygulamadan önce kontakt lensler daima takılmalıdır. Her zaman ellerinizin yıkandığından ve temiz olduğundan emin olun. Lenslerinizi kullanmadan önce ellerinize losyon uygulamaktan kaçının. İçinde parfüm veya losyon bulunan sabun kullanmayın.

Göz ve yüz makyajının çıkarılması da aynı derecede önemlidir. Günlük kullanımınız varsa, önce lenslerinizi çıkardığınızdan emin olun. Lensleri uzatmış olanlar için, makyajın çıkarılması sırasında gözlerinizi sıkıca kapattığınızdan emin olun. Su bazlı bir sökücü kullanın ve lifsiz bir ped ile uygulayın. Su ile iyice durulayın. Asla lanolin içeren herhangi bir makyaj temizleyici kullanmayın.

Lanolin kontakt lenslerinize kalıcı olarak zarar verebilir.

Kozmetik satın alırken, hipoalerjenik ürünler arayın ve tüm yağlı, kremsi ürünlerden kaçının. Tüm makyaj formülasyonlarının su bazlı versiyonları mevcuttur. Tüm kozmetikler her 3 ayda bir değiştirilmelidir, çünkü bu süreden sonra birçok koruyucu etkili değildir. Aşağıda her göz makyajı ürünüyle ilgili öneriler bulunmaktadır.

RİMEL

Kontakt lenslerle kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmış veya hassas gözler için tasarlanmış su bazlı, ancak suya dayanıklı bir marka kullanın. Kirpiklerin uçlarına uygulayın ve tekrar uygulamadan önce katmanların kurumasını bekleyin. Daha az pullanma ve tahrişe sahip olacağınız için kalın bir kattan iki ince kat tercih edilir. Ürünün minimum kirlenmesini sağlamak için maskara tüpünüzü en az üç ayda bir değiştirin.

GÖZ KALEMİ

Pul Pul dökülecek sıvı veya güçlü bir versiyon yerine yumuşak bir kalem tipi kullanın. Göz kapaklarınızı kaplayan bezlerin tıkanmasını önlemek için her iki kapaktaki kirpik çizgisinin dışına uyguladığınızdan emin olun. Her üç ayda bir değiştirin.

Trans Kadın

About admin

Check Also

Burun Ameliyatı

Burun Ameliyatı

Estetik burun ameliyatı olup tıbbi terimi için kozmetik ya da estetik burun ameliyatı. Rinoplasti Latince Rhino (burun anlamına gelir) …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbete başla!
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba,
Tayland'da cinsiyet uyum veya estetik ameliyatları üzerine hizmet veren bir hastaneyiz. Bu tür bir ameliyat düşünüyorsanız WhatsApp hattımız üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz.